Контроль температурного режиму в рефрижераторах та приміщеннях

Зручним рішенням для відстеження температури в рефрижераторах є використання бездротових датчиків. Одним із напрямків вантажоперевезень є транспортування охолоджених і заморожених продуктів, а також лікарських препаратів. Автомобілі з рефрижераторними відсіками, як правило, мають систему контролю температури, виведену в кабіну водія. Однак для того, щоб дані про температуру були доступні вантажовідправнику та вантажоодержувачу, необхідно використовувати спеціальні рішення.

Таким рішенням є система GPS-моніторингу з функцією контролю температури. Наша компанія має великий практичний досвід у продажу та обслуговуванні подібних систем. Дистанційний контроль температури можливий в будь-яких рефрижераторах, від малотонажних фургонів до багатотонних напівпричепів.

Для реалізації віддаленого моніторингу температури потрібні лише два компоненти: GPS-трекер і датчик температури. Ми використовуємо виключно цифрові термодатчики, які мають високу точність та надійність. Залежно від типу транспортного засобу ми пропонуємо провідні або бездротові датчики температури.

Провідний термодатчик для рефрижератора має невисоку вартість, компактні розміри та вимагає дротового підключення до GPS-трекера. Якщо прокладка двопровідного кабелю не викликає складнощів, провідний датчик температури є відмінним та недорогим рішенням.

Бездротовий термодатчик має вищу вартість. Його вимірювальний елемент аналогічний провідному датчику, але додатково оснащений блоком з Bluetooth-передавачем та потужною літієвою батареєю, що забезпечує кілька років безперервної роботи. GPS-трекер також повинен мати Bluetooth-канал для прийому даних від термодатчика.

Така система бездротової передачі даних називається BLE (Bluetooth Low Energy) або Bluetooth з низьким енергоспоживанням. Цей протокол був розроблений у 2009 році спеціально для систем телеметрії. По бездротовому каналу ми можемо передавати на GPS-трекер не лише дані про температуру, відносну вологість, але й про витрату пального. Для цього необхідно встановити бездротовий датчик рівня пального.

Один GPS-трекер може приймати дані від чотирьох провідних і чотирьох бездротових датчиків будь-якого типу. Це необхідно у випадках, коли потрібно контролювати і пальне, і температуру, або якщо вам потрібно кілька датчиків температури для різних зон.

Система контролю температури може бути застосована не лише в автомобільних рефрижераторах, але й у стаціонарних об’єктах. Обладнання залишається тим самим – GPS-трекер та термодатчики. Однак для стаціонарних об’єктів необхідно забезпечити живлення GPS-трекера від мережі 220В через блок живлення, розрахований на постійну напругу в межах 10-30В.

У разі контролю температури стаціонарних об’єктів підходять як провідні, так і бездротові термодатчики. Слід враховувати, що GPS-трекер необхідно розміщувати поблизу вікна для належного прийому сигналу навігаційної системи.

Дані про місцезнаходження рефрижератора та температуру у вантажному відсіку передаються трекером по мобільному інтернету (GPRS). Ці дані можна переглядати в програмі GPS-моніторингу на комп’ютері, ноутбуці, планшеті або смартфоні у вигляді графіка зміни температури та текстового звіту.

Принципова відмінність такої системи GPS-моніторингу від термологера полягає в тому, що з термологером ви не бачите температуру вантажу до того моменту, поки вантаж не прибуде в кінцеву точку, і ви не зчитаєте дані з пристрою. Тобто, якщо в процесі перевезення температура у вантажному відсіку підвищувалася, то вантаж може бути зіпсований, і термологер не допоміг запобігти цьому.

У разі використання GPS-трекера з термодатчиком вантажоперевізник і вантажоодержувач бачать температуру і місцезнаходження вантажу в режимі реального часу. Якщо температура у вантажному відсіку підвищиться, GPS-трекер негайно передасть сповіщення з зазначенням місцезнаходження та часу. Це дозволить оперативно зв’язатися з водієм, з’ясувати причину та вжити необхідних заходів для збереження вантажу.

Якщо ви займаєтесь перевезеннями в рефрижераторах, зв’яжіться з нами, і ми запропонуємо вам відмінне та недороге рішення для віддаленого GPS-моніторингу ваших транспортних засобів з контролем температури та витрати пального.

Відповімо на питання

Якщо у вас виникли питання або ви не знаєте, яке обладнання обрати, напишіть нам — і ми зателефонуємо, щоб вас проінформувати