Датчики рівня пального

За наявності власного автопарку важливо контролювати маршрути та оптимізувати витрати на утримання. Датчик рівня палива допоможе з точністю визначати обсяг палива, що витрачається, час заправок і зливів, за непрямими ознаками допоможе визначати позаштатні ситуації. Їх можна встановлювати на вантажівки, фури, автомобілі, сільгосптехніку.

Різновиди датчиків рівня пального

Для контролю рівня пального в машини спочатку встановлюють штатний датчик поплавкового типу, але у нього низька точність і мінімум зібраних даних. Він просто показує рівень і може обманювати на 5-10%. Для вантажного транспорту, будівельної техніки, тракторів і навіть дизельних генераторів підбирають точніші й ефективніші датчики рівня палива:

 • Ємнісний. Він складається з головки з електронним управлінням і розташованого вертикально вузького зонда. На ньому близько 4000 точок, які реагують на дотик до палива. Точність вимірювання становить 0,2 мм.
 • Ультразвуковий. Кріпляться у верхній або нижній частині бака, залежно від моделі. Вони відправляють сигнал до поверхні палива і вираховують рівень за часом проходження туди і назад. Існують варіанти для кріплення із зовнішнього боку паливного бака, так що стан палива не впливає на датчик.
 • Магнітострикційний. Працює за тим самим принципом, що й ультразвуковий датчик палива, але вирізняється більшою точністю і довговічністю. Не потребує калібрування та обслуговування.

Системи моніторингу транспорту збирають дані та аналізують їх за допомогою спеціального програмного забезпечення. Сигнали бувають аналоговими, частотними і цифровими. Встановлення відбувається в кілька етапів. Спочатку встановлюють датчик, ультразвуковий або ємнісний, а потім проводять налаштування.
Для цього бак заповнюють повністю, а потім у спеціальній програмі відзначають це положення як 100%. ДРП виймають і дають стекти, після чого відзначають заповнення на 0%. Потім його під’єднують до GPS-трекера для передачі сигналу, налаштовують програмне забезпечення і проводять тарування бака. Бак заповнюють послідовно порціями з відміткою відповідних рівнів. Згодом це допоможе зіставити висоту рівня палива з об’ємом бака. Значення між позначками вираховуватимуться автоматично, а програма покаже об’єм дизеля або бензину в літрах.

Переваги датчиків рівня палива

Встановлення цифрового датчика пального в бак допоможе з високою точністю відстежувати зміну рівня, включно зі зливаннями та заправками. Інформація про рівень палива передається на трекер і далі в загальну базу даних. Економія палива досягається за рахунок:

 • отримання даних про реальну витрату палива;
 • можливості оптимізації маршруту;
 • підвищення ефективності використання транспорту;
 • контролю за зливами і махінаціями;

Практичне застосування датчиків рівня палива в системах GPS-моніторингу

Цей пристрій займає мало місця і за ціною можна порівняти з вартістю повної заправки бака. При цьому він дає багато інформації:

 • фактичне заповнення бака;
 • витрата палива за часовий проміжок;
 • усереднена витрата за 100 км для автомобіля;
 • обсяги заправки та їх кількість;
 • випадки і кількість злитого палива.

Це щільний контроль і аналітика витрат на утримання автопарку або конкретного транспортного засобу. Можна розрахувати оптимальні за споживанням маршрути, скласти паливні плани, оцінити прибутковість окремих видів техніки. Купити датчики рівня палива можна в компанії UKREVROKOM. Ми займаємося підбором, установкою і налаштуванням систем GPS-моніторингу під ключ.

Показати більше
Відповімо на питання

Якщо у вас виникли питання або ви не знаєте, яке обладнання обрати, напишіть нам — і ми зателефонуємо, щоб вас проінформувати