Контроль пального
Особистий автопарк значно спрощує транспортування різної продукції, але вимагає уваги до рівня витрат. Системи моніторингу транспорту в цьому ключі найбільш корисні, оскільки забезпечують чіткий контроль палива. Як правило, більше половини витрат на обслуговування припадають саме на нього, тому такі системи вкрай корисні на будь-якому підприємстві.
Принцип роботи системи
GPS-трекер із датчиком пального збирає дані та передає їх у базу даних. Програмне забезпечення систематизує інформацію і проводить аналіз для:
- Моніторингу заправок і зливів палива.
- Автоматичного розрахунку витрат на паливо.
- Аналізу паливної звітності з урахуванням норм споживання.
- Автоматизації процесів обліку палива.
Управління паливними витратами допомагає дізнатися усереднене споживання за 100 км або за конкретний часовий відрізок, скласти паливний план і оптимізувати маршрути з вивіреним управлінням заправками.
Безперебійна робота транспорту дає широке поле для махінацій і зловживань, але GPS-контроль палива підвищить точність збору даних до 0,2 мм висоти в паливному баку. Усі дані виводяться на екран оператору підприємства, який переглядає графіки із зазначенням дати, місця розташування, початкового і кінцевого рівня палива.
Переваги системи контролю палива
GPS-моніторинг пального допомагає виявити позаштатні ситуації в роботі транспорту та отримувати інформацію про контрольовані параметри. Для контролю заправок і оптимізації маршрутів можна налаштувати екстрене сповіщення по СМС або е-мейлу про різке зниження рівня в баку, аварійні ситуації. Вона дає такі переваги:
- Моніторинг рівня палива і порівняння з нормами для конкретної одиниці техніки.
- Оперативна оцінка економії палива.
- Захист від крадіжки палива та сповіщення про пробиття бака.
- Моніторинг рівня палива для підстраховки водія.
Датчики витрати палива допоможуть відстежувати будь-які зміни і зберігати інформацію з кореляцією пройденої відстані і маршруту. Пізніше за графіком легко провести аналіз ситуації, знайти слабкі місця й усунути проблеми.
Різновиди систем контролю палива
Примітивні датчики рівня палива спочатку стоять у всіх транспортних засобах. Це звичайний поплавок, за положенням якого визначають рівень заповнювання бака і передають дані на приладову панель. Але він не дає повної інформації і неточний, тому в GPS-системах використовують один із таких варіантів:
- Ємнісні датчики. Зчитують рівень палива за допомогою вертикального зонда, але чутливі до вібрацій і нахилів, що може спотворити дані. Забезпечують високу точність вимірювання палива.
- Ультразвукові датчики. Рівень палива в баку вимірюють ультразвуковим сигналом.
- Витратоміри. Встановлюються на паливну магістраль. Відмінно контролюють реальну витрату.
- Дані CAN-шини. У сучасних авто можна зчитувати дані з бортового комп’ютера. Точність по витраті палива може поступово знижуватися з часом. Крім витрати пального і рівня пального можна зчитати інші параметри, як-от: мотогодини, оберти і температура двигуна, ступінь натискання на педаль, навантаження на вісь, тиск та інші.
Точний контроль за станом транспорту та споживанням палива дасть сталий розвиток культури поведінки на дорозі у водіїв. Їм доведеться дотримуватися встановленого маршруту, швидкісних норм і комфортних для двигуна умов експлуатації.
Як обрати систему контролю
Для транспортної компанії, яка займається вантажними перевезеннями або поставками товарів, оптимально поєднувати всі три види датчиків. Ємнісний або ультразвуковий показуватиме рівень у баку, витратомір найточніше вказуватиме реальне споживання пального, а CAN-шина надаватиме важливі дані про стан двигуна та паливної системи.
Для дизельних генераторів або будівельної техніки пройдена відстань не така критична, основне споживання від безпосереднього виконання робіт. Тому достатньо витратоміра.
Для автомобілів зниження витрати палива досягається завдяки встановленню датчиків рівня в сукупності зі зчитувачами CAN-шини. Наявність моніторингової системи запобігає несанкціонованому використанню транспортного засобу в особистих цілях.
Компанія UKREVROKOM пропонує встановити GPS-контроль витрати палива та інші елементи віддаленого моніторингу транспорту для оптимізації бюджету організації. Більше інформації можна отримати у наших фахівців за вказаними на сайті контактами.
Якщо у вас виникли питання або ви не знаєте, яке обладнання обрати, напишіть нам — і ми зателефонуємо, щоб вас проінформувати